Miofascioplastyka

„Życie ciała jest życiem odczuć i emocji. Ciało odczuwa prawdziwy głód, rzeczywiste pragnienie, autentyczną radość w słońcu lub śniegu, niekłamaną przyjemność zapachu róż czy widoku krzewu bzu. Prawdziwą złość, prawdziwy smutek, prawdziwą czułość, ciepło, namiętność, rozpacz. Wszystkie emocje należą do ciała, a umysł jedynie je rozpoznaje”

- D.H. Lawrence

 

NATURALNY SPOSÓB NA PIĘKNĄ TWARZ I DOBRE SAMOPOCZUCIE

 

 

Miofascioplastyka, twarzy, szyi, dekoltu i ramion to specyficzna technika stymulacji struktur mięśniowo-powięziowych, która wywiera wpływ miejscowy i ogólnoustrojowy. Jest to zabieg bardzo delikatny i subtelny. Zgodnie z nazewnictwem medycyny chińskiej jest to energetyka YIN.

Miofascioplastyka nie jest masażem twarzy. Jest to terapia, ponieważ zostawia długotrwałe ślady w pamięci tkanek. Jeszcze długo po sesji następuje regulacja i regeneracja ciała. Ważnym aspektem tej terapii jest uwolnienie emocjonalne. Podczas terapii pracuje się  na tkankach, które mają pamięć naszego życia i emocji, które mu towarzyszyły. Zabieg jest wyjątkowy, bo uwalniają się napięcia, które gromadzimy w codziennym życiu,  pośpiechu i nadmiarze obowiązków.  Nasze piękno wypływa z naszego wnętrza, bo wyglądamy pięknie, kiedy czujemy się dobrze emocjonalnie. To powieź i tkanka łączna odpowiada za rozluźnienie, bo  trzymają one pamięć emocjonalną.

Uwolnienie emocjonalne przebiega bardzo subtelnie na poziomie całego ciała i wywiera oczyszczający wpływ na  organizm. Poprawia się nasze samopoczucie, odzyskujemy energie życiową, usprawnia się praca narządów, które są lepiej dotlenione i ukrwione. Po zabiegu poprawia się wygląd twarzy, znika z niej napięcie, zmniejsza się widoczność zmarszczek i bruzd, łagodnieją rysy, cera staje się jasna. Wzorce piękna uaktywniają się, bo nasze ciało bardzo się odpręża.

Miofascioplastyka  to odnowa biologiczna twarzy, naturalna, bezpieczna i skuteczna rewitalizacja tkanki łącznej twarzy, szyi, dekoltu i ramion. Zabieg ten przywraca jej funkcje fizjologiczne, stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny oraz nawilża wszystkie okoliczne tkanki. Skóra jest dotleniona, odżywiona.

Głęboko relaksuje, sprawia, że układ nerwowy odpoczywa, a pędzący umysł może odpocząć.

Technika ta doskonale sprawdza się  w stresie, kryzysie i traumie, zmęczeniu fizycznym i psychicznym, rekonwalescencji po urazach oraz postępowaniu leczniczym w przypadku schorzeń takich jak np.  neuralgia nerwu trójdzielnego oraz zaburzenia nerwów twarzowych pochodzenia ośrodkowego i obwodowego.

Młodszy i świeższy wygląd twarzy to jedynie efekt uboczny wszystkich procesów równoważenia organizmu, które zachodzą pod wpływem terapii – na poziomie ciała fizycznego, umysłowego i emocjonalnego.

 

Miofascioplastyka jest formą odnowy biologicznej twarzy, a poprzez twarz także całego ciała!

To autorska metoda Pani Beaty Sekuły założycielki Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy, a miofascioplastyka jest częścią wielowarstwowej terapii twarzy – drepoterapii. Takie wielowarstwowe i wielowymiarowe podejście do twarzy daje doskonałe rezultaty!