Terapia Polarity

Terapia Polarity jest naturalnym holistycznym systemem uzdrawiania na poziomie ciała, umysłu i duszy opartym na starożytnej medycynie indyjskiej Ayurwedzie i kilkudziesięcioletniej praktyce medycznej jej twórcy – osteopatę i chiropraktyka dr Randolpha Stone. Łączy w sobie wschodnie i zachodnie podejście do procesu leczenia i zdrowienia.

 

Polarity oznacza polaryzację, czyli równoważenie energii.

 

Ciało ludzkie, jak wszystko na Ziemi, jest spolaryzowane, tzn. ma bieguny dodatnie, ujemne i obszary neutralne. Dzięki tej polaryzacji następuje przepływ energii przez ciało i wymiana jej z otoczeniem bliższym i dalszym. To pozwala – jeśli ta wymiana odbywa się bez przeszkód – na utrzymanie organizmu w zdrowiu i równowadze. Jednakże wiele przyczyn powoduje, że organizm jest z tej równowagi wytrącony. Wówczas występują bloki energetyczne, przekrwienia, zapalenia, skurcze, bóle, krystalizacja nieusuniętej materii, powodując z jednej strony powstanie złogów reumatycznych, zwapnień żył, kamieni żółciowych i nerkowych, z drugiej zaś zwiotczenia, atrofię, rozciąganie tkanek.

 

Przyczyn zakłóceń w przepływie energii jest wiele: niewłaściwe otoczenie, najczęściej spowodowane zanieczyszczeniami środowiska, w którym żyjemy, nieprawidłowym odżywianiem, brakiem ruchu i niewłaściwym mentalnym i emocjonalnym, powodującym stresy.

 

Te zakłócenia możemy w łatwy sposób i bezbolesny usunąć terapią Polarity, tj. przez przykładanie rąk do miejsc odmiennie spolaryzowanych. Polarity kieruje siłę życiową wzdłuż jej naturalnych dróg przepływu, udrażnia węzły energetyczne powstałe w wyniku fizycznych lub emocjonalnych napięć.

 

Terapia Polarity przynosi głęboki relaks leczniczy na wszystkich poziomach działania organizmu. Jest bezpieczna i bardzo skuteczna, daje szybkie efekty. Pomaga zrównoważyć system nerwowy, system hormonalny, układ limfatyczny. Działa na narządy wewnętrzne, system stawowy i kostny. Jest doskonała przy stresie, nerwowości, pobudliwości emocjonalnej oraz jako profilaktyka stresu. Jest skuteczna w terapii rodzinnej. Można ją stosować dzieciom, kobietom w ciąży i osobom starszym.

Na czym polega terapia?

Terapię można wykonać na wiele sposobów – terapeuta decyduje o tym, które techniki wybierze na podstawie opisywanych symptomów, obserwowania ciała klienta czy też własnej intuicji. Dotyk jest bardzo delikatny nawet wtedy, gdy używamy specjalnej głębokiej techniki.

 

Podstawowa zasada to przywrócenie przepływu energii. Gdy przepływ zostaje przywrócony organizm sam daje sobie radę z daną dolegliwością. Jeżeli pozwala się energii działać nie ma potrzeby stosowania mechanicznego i siłowego rozwiązania. Zadaniem terapeuty jest stymulacja i równoważenie energii, pozwalając, aby to energia leczyła ciało. Ona ma własną inteligencję.

Kiedy możemy zastosować Polarity?

W terapii Polarity pracujemy z niezrównoważoną lub zablokowaną energią i/lub bolesnością mięśni a nie konkretnymi chorobami czy schorzeniami. Stosujemy tę terapię wszędzie tam gdzie objawy chorobowe czy choroba wynika z zaburzonego przepływu energii.

 

Przykładowe zastosowania:

  • gdy pojawiają się pierwsze objawy przeziębienia lub grypy aby wzmocnić układ odpornościowy
  • przy niskim poziomi energii, zmęczeniu i osłabieniu
  • przy dużym poziomie stresu, nerwowości i blokadach emocjonalnych
  • po chorobie, urazach, zabiegach i operacjach, aby przyspieszyć proces rekonwalescencji
  • przy bólach zatok, uszu, głowy i migrenach
  • przy napiętych mięśniach karku i barków
  • przy bólach stawów i kręgosłupa
  • przy bolesnych miesiączkach